Skip to content

Информација

ДАТУМ

мај 18, 2022

Категории

Почитувани,

Ве информираме дека е објавен првиот јавен  конкурс за Kофинансирани грантови за технолошки развој за забрзан економски раст од страна на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР). За сите заинтересирани потенцијални апликанти од Полошкиот регион детални информации за повикот можете да најдете на следниот линк:

https://fitr.mk/%d0%b7%d0%b0%d0%b1%d1%80%d0%b7%d0%b0%d0%bd-%d1%80%d0%b0%d1%81%d1%82-2/

Со почит,

Центaр за развој на Полошки плански регион

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy